Fiat 500l

Fiat 500L jest stworzony dla wszystkich tych, którzy szukają stylowego, a zarazem funkcjonalnego samochodu. Model ten zawita do polskich salonów Fiata w październiku tego roku. Głównymi jego rywalami będą samochody z segmentu aut kompaktowych. Mówi się również, że powiększona pięćsetka ma być konkurentem dla Mini Countrymana i Clubmana, od których jednak będzie tańszy. 

Praktyczne wnętrze

Samochód został zbudowany na płycie podłogowej Fiata Punto, mierzy 4,14 m długości, 1,78 m szerokości i 1,66 m wysokości. Z tyłu zmieszczą się trzy dorosłe osoby. Kierowca w tym samochodzie ma bardzo dobrą widoczność za sprawą dużych szyb i stosunkowo cienkich słupków. Tylnią kanapę można przesuwać wzdłużnie co powoduje, że wnętrze staje się bardziej przyjazne dla pasażerów siedzących w drugim rzędzie siedzeń. Dodatkowo tylnią kanapę oraz siedzenie pasażera w pierwszym rzędzie można całkowicie odchylić do przodu uzyskując zupełnie płaską podłogę. Dzięki temu bez problemu będziemy mogli przewieść np. lodówkę, długą paczkę z meblami, deskę surfingową itp. Samochód dysponuję bagażnikiem o pojemności 400 litrów – przy niezłożonych siedzeniach. Dla porównania zwykła 500 posiada bagażnik o pojemności 182 litrów. W przyszłości ma się również ukazać 7-osobowa wersja.

Silniki

Pod maską znajdziemy znane już  jednostki spalinowe. Będą to dwa silniki benzynowe: 0.9 TwinAir 105 KM i 1.4 95 KM oraz jeden turbodiesel 1.3 MultiJet II 85 KM. Silniki 0.9 TwinAir i  turbodiesel 1.3 MultiJet II produkowane są Bielsku w zakładach Powertrain, są ekologiczne. Cechuje je niska emisja spalin oraz dwutlenku węgla. W 2013 Fiat ma zamiar zaprezentować doładowaną jednostkę TwinAir Turbo Natural Power.

Wyposażenie

W wnętrzu znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań. Samochód kryje w sobie dużą liczbę schowków. Jeśli złożymy przedni fotel pasażera to otrzymamy praktyczny stolik. Na liście opcji znajdzie się również ciśnieniowy ekspres do kawy włoskiej firmy Lavazza, chłodzony schowek w wersji z klimatyzacją oraz niezłe nagłośnienie. Klient będzie miał do wyboru lakier z 11 możliwych ,można będzie wybrać również barwę dachu. Środek dostępny będzie w 4 odcieniach. Za samochód w wersji standardowej we Włoszech trzeba będzie zapłacić 15 000 tys. euro. Kiedy samochód trafi do nas będzie kosztował ok. 65 000 tys. zł.

2 myśli na temat “Fiat 500l”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.